YENİ AÇILACAK GRUPLARIMIZ
Kurs Adı Başlangıç Tarihi Ders Günleri Ders Saatleri
A1 Elementary SORUNUZ Cmt - Pazar 09:00 - 13:00
A1 Elementary SORUNUZ Cmt - Pazar 14:00 - 18:00
A1 Elementary SORUNUZ Pzt - Çrş 19:00 - 22:00
A2 Pre-Intermediate SORUNUZ Pzt - Çrş 19:00 - 22:00
B1 Intermediate SORUNUZ Cmt - Pazar 14:00 - 18:00
B2 Upper Intermediate SORUNUZ Cmt - Pazar 14:00 - 18:00
C1 Advanced SORUNUZ Cmt - Pazar 14:00 - 18:00

Genel İngilizce Kursu

Avrupa’da ortak bir yabancı dil öğretim programı ve yabancı dil öğretiminde ortak bir standart, ortak ölçütler ve buna dayalı bir araç geliştirmeyi amaçlayan Avrupa Konseyi Modern Diller Bölümü, Avrupa Dilleri Öğretimi Ortak Çerçeve Programı (The Common European Framework of Reference for Languages)’nı oluşturmuştur.

Aktif Eğitim Dil Okulları'nda verilen eğitimler bu sisteme uygun olan Communicative Approach olarak adlandırılan iletişim odaklı eğitim metodolojisi ile verilmektedir. Kurumlarımızda verilen Genel İngilizce eğitimleri sayesinde öğrenciler istenilen durumlarda uluslararası sınavlara girebilecek yeterliliğe sahip olurlar.

İngilizceyi kişisel gelişimine veya kariyerine somut bir katkı olarak eklemek isteyen herkes Genel İngilizce Eğitimlerimize katılabilir.

Fonksiyonel ve iletişimsel temele dayanan eğitim sistemimiz, İngilizceyi öğrencilerimizi sıkmadan, doğal ortamında öğretmeyi hedeflemektedir. Ayrıca eğitim, yardımcı materyaller ile desteklenerek dersler zevkli ve eğlendirici hale getirilir. Derslerde konuşma, konuşulanı anlama, okuma ve yazma becerileri geliştirilmekte, öğrenilenler, görsel ve işitsel yöntemler ile işlevsel hale getirilmektedir.

Uluslararası geçerliliği olan seviye sistemi üzerinden yapılan eğitimler Türk ve Ana Dili İngilizce olan yabancı öğretmenler rehberliğinde planlanmaktadır ve yurtdışından özel olarak getirilmiş materyaller ile eğitim yapılmaktadır.

Kur süreleri, seçilen programların yoğunluğuna bağlı olarak 1 ay ile 2,5 ay arasında tamamlanmaktadır. Bir kur 120 ders saatinden oluşur. Eğitimlerimizde İngilizce konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerine katkı sağlayan aktivitelerde mevcuttur.

Aktif Eğitim Dil Okullarında Kurlar Avrupa Dil Portfolyosu sistemine göre düzenlenmiştir.

A1 (Beginner+Elementary)

Konuştuğu kişilerin yavaş ve anlaşılır bir şekilde konuşması ve yardıma hazır olması halinde basit düzeyde iletişim kurabilir. Kendini ya da başkalarını tanıtabilir, nerede oturduğu, kimleri tanıdığı, sahip oldukları ve benzer temel sorular yoluyla iletişim kurabilir.

A2 (Pre- Intermediate)

Basit bir dil kullanarak kendi özgeçmişi ve yakın çevresi hakkında bilgi verebilir ve anlık gereksinimleri karşılayabilir. Bildiği, alışılmış konularda doğrudan bilgi alışverişinde bulunarak basit düzeyde iletişim kurabilir. Kişisel, aile, alışveriş, iş ve yakın çevre ile ilgili konularda çok sık kullanılan temel deyimleri ve cümleleri anlayabilir.

B1 (Intermediate)

Yaşadığı olayları ve deneyimlerini aktarabilir; düşlerinden, umutlarından ve isteklerinden söz edebilir, görüşlerini ve planlarını kısaca nedenleriyle ortaya koyabilir. Kişisel ilgi alanları doğrultusunda ya da bildiği konularda, basit, ancak fikirler arası bağlantıların oluşturulmuş olduğu metinler yoluyla kendini ifade edebilir. Seyahatlerde, dilin konuşulduğu yerlerde karşılaşılabilecek çoğu durumların üstesinden gelebilir. Günlük yaşamda, işte ya da okulda, sık karşılaştığı ve tanıdık olduğu konulara dayalı yazılı ve sözlü ifadeleri ana hatlarıyla anlayabilir.

B1+ (Intermediate+)

Farklı konularda, ayrıntılı ve anlaşılır bir şekilde kendini ifade edebilir ve bir konunun olumlu ve olumsuz yönlerini ortaya koyarak kendi bakış açısını yansıtabilir. Çok zorlanmadan, belli ölçüde doğal ve akıcı bir dil kullanarak anadilde konuşan birisiyle iletişim kurabilir. Soyut ve somut konulara dayalı karmaşık metinlerin ana fikrini anlayabilir, kendi uzmanlık alanı olan konularda teknik tartışmalar yürütebilir.

B2 (Upper Intermediate)

Karmaşık konularda, bağlantıların ve ilişkilerin açıkça ortaya konduğu, iyi yapılandırılmış, ayrıntılar içeren metinler yoluyla kendini akıcı bir şekilde ifade edebilir. Dili akademik ve mesleki amaçlar için ve günlük yaşamda esnek ve etkili bir şekilde kullanabilir. Gereksinim duyduğu ifadeleri fazla zorlanmadan bularak kendini doğal ve akıcı bir şekilde ifade edebilir. Farklı yapıya sahip uzun ve karmaşık metinleri anlayabilir ve bu metinlerdeki dolaylı anlatımları ve imaları fark edebilir.

C1 (Advanced)

Akıcı bir dil kullanarak kendini tam anlamıyla ifade edebilir. Karmaşık durumlarda bile kendini ifade ederken ince anlam farklarından yararlanabilir. Farklı yazılı ya da sözlü kaynaklardan edindiği bilgiyi özetleyebilir, bu kaynaklara dayalı olarak bir tartışmayı yapılandırabilir, akıcı ve doğal bir anlatım ile sunabilir. Duyduğu ve okuduğu her şeyi kolayca anlayabilir.

Sınıflarımız 5-8 kişiliktir, hafta içi veya hafta sonu ders seçenekleri mevcuttur.

Seçeceğiniz Dil Kursu Neden Aktif Eğitim Dil Okulu Olmalı?

Gerek öğretim kadrosu gerekse ders ortamları ile o dili sizlere öğretecek olan dil okulu Aktif Eğitim'dir. Akademi temelli Türk ve yabancı eğitmen kadrosunun tamamı, aynı zamanda pedagojik formasyon ve uluslararası dil sertifikalarına sahiptir.

Yalnızca öğretim kadrosu ile yarattığı farklarla yetinmeyip, öğrencilerine sunduğu ders saatleri, ders içi ve ders dışı aktiviteleri, online eğitim aktiviteleri, ders materyalleri ile de farkını ortaya koymuştur.

Aktif Eğitim’in Genel İngilizcede Başarı Oranı Nedir?

Aktif Eğitim Dil Okulu, her şeyden önce başarısını öğrenci merkezli eğitim anlayışı ile sağlamaktadır. Öğrenci merkezli eğitim programını “Öğrencilerimiz nasıl daha iyi öğrenebilirler, nasıl bir ortamda kendilerini daha iyi, daha rahat hissedebilirler, olası eksiklikleri nasıl giderilebilir?” gibi sorularla sürekli geliştirmektedir. Verdiği ders saati ile (120 saat) en çok ders saati veren yabancı dil kurumu olan Aktif Eğitim Dil Okulunda sınıf kontenjanları minimum seviyededir, çünkü grup derslerinde dahi özel ders ortamı sağlamak hedeflerinden biridir. Bu hedefini de başarı ile gerçekleştiren kurumumuzun, online dersleri, özgün ders materyalleri, ders içi ve ders dışı aktiviteleri, etüt ve bire bir dersleri, Türk ve yabancı akademik kadrosu ve en önemlisi öğrencilerimizin memnuniyet ve referansları göz önüne alındığında, Aktif Eğitim’in genel İngilizce ve diğer dillerde olan başarı oranı %100’dür.

YENİ AÇILACAK GRUPLARIMIZ

Kurs Adı Başlangıç Tarihi Ders Günleri Ders Saatleri
A1 Elementary SORUNUZ Cmt - Pazar 09:00 - 13:00
A1 Elementary SORUNUZ Cmt - Pazar 14:00 - 18:00
A1 Elementary SORUNUZ Pzt - Çrş 19:00 - 22:00
A2 Pre-Intermediate SORUNUZ Pzt - Çrş 19:00 - 22:00
B1 Intermediate SORUNUZ Cmt - Pazar 14:00 - 18:00
B2 Upper Intermediate SORUNUZ Cmt - Pazar 14:00 - 18:00
C1 Advanced SORUNUZ Cmt - Pazar 14:00 - 18:00

Menu
Kapat