İSPANYOLCA

İspanyolca'ya duyulan ilgi, Avrupa Birliği'nde İngilizce'den sonra en çok konuşulan dil olması nedeniyle her geçen gün katlanarak artmaktadır. İstatistiklere göre, 2020 yılına erişildiğinde 100 Amerikalıdan 40'ının anadilinin İspanyolca olacağı görülmektedir. Bu nedenle İspanyolca'nın dünyada en çok konuşulan ikinci dil olma durumu vardır.

Son yıllarda oldukça rağbet gören İspanyolca, Almanya'dan Japonya'ya kadar çok sayıda ülkedeki okullarda zorunlu seçmeli ders seviyesinde okutulmaktadır.İspanyolca'ya bu denli bir ilgi olduğundan şirketler işe alımlarda İngilizce ile birlikte İspanyolca da bilen adaylar arasından seçim yapmaktadırlar.

Bununla birlikte İspanyolca başta A.B.D. olmak üzere, dünyanın çeşitli bölgelerinde ikinci resmi yazışma dili statüsüne girdikten sonra, ticari ilişkilerde de yaygın kullanımı olan ortak bir ticari dil halini almıştır.

Türkiye de diğer gelişmekte olan ülkeler gibi, ticari bağlantılarında İngilizce ile birlikte ispanyolca’yı kullanmaya başlamış, böylece kısa bir sürede ticaretin birçok alanında İspanyolca hakim bir pozisyona yükselmiştir

KİMLER İSPANYOLCA ÖĞRENMELİ?

İspanyolca, günümüzde özellikle dış ticaret alanında çalışanların, yabancı ülkelerle iş ilişkisi olan mühendislerin, işadamlarının, sürekli iş seyahatlerine çıkan üst düzey yetkililer ve kişisel gelişimde dil bilme gereksiminin farkında olan bireylerin en çok ilgi gösterdiği yabancı dildir.

Türkiye pazarında söz söyleme iddiasındaki çoğu uluslararası şirket, İspanyolca bilen personel aramaktadır. Günümüzdeki iş ortamında İspanyolca'ya hakim olan kişiler, işe alım ve yerleşme süreçlerinde bir adım daha öne çıkarak, bu şirketler tarfından tercih edilmektedir.

İSPANYOLCA KONUŞAN ÜLKELER

İspanyolca'nın anadil olduğu veya yoğun olarak bu dili konuşan ülkeler: İspanya, ABD, Arjantin, Küba, Meksika, Nikaragua, Panama, Peru, Porto Riko, Şili, Uruguay, Venezuela, Paraguay, Dominik Cumhuriyeti, Bolivya, Ekvator, El Salvador, Honduras, Kolombiya, Ekvator Ginesi, Filipinler, Guantemala, Kosta Rika,...

AKTİF EĞİTİM MODELİ’NDE EĞİTİM SÜRECİ

Aktif Eğitim Merkezide İspanyolca eğitimleri, ana dili İspanyolca olan yabancı eğitmenler tarafından verilmektedir. İspanya ve/veya Latin Amerika kökenli eğitmenler eşliğinde   İspanyada eğitim almış gibi İspanyolca öğrenebilirsiniz.

SEVİYELER

Seviye 1 - 2 (A1) 
Öğrenci günlük hayatta kullanılan ve somut ihtiyaçlara dile getirecek deyim ve cümleleri kullanabilir. Kendini ve diğer kişileri tanıtabilir, soru sorabilir, kişisel sorulara, örneğin nerede oturduğu, tanıdığı kişiler, sahip oldukları gibi, cevap verebilir. Öğrenciyle yavaş ve anlamasına yardımcı olacak şekilde konuşulduğunda bir diyalog ortamı oluşabilir. 


Seviye 3 - 4 (A2) 
Öğrenci, günlük hayatta sık sık kullanılan cümleleri kullanır ve anlamaya başlar, örneğin kişisel ve aile bilgileri, alışveriş, yerel coğrafi bilgiler, iş durumu... gibi. Basit ifadeyle geçmişini, çevresini, temel ihtiyaçlarını, yazı ile bildirebilir. 


Seviye 5 - 6 (B1) 
Öğrenci, okul, boş zamanlar aktiviteleri gibi konuların önemli noktalarını anlamaya başlar. Öğrendiği dilin konuşulduğu ülkede bulunduğu zaman dil kullanımıyla ilgili her tür durumun rahatlıkla üstesinden gelebilir. Bildiği ve kişisel ilgi alanı içinde olan konular hakkında basit bir yazı yazabilir. Projelerini, arzularını, ümitlerini, tecrübelerini kısaca anlatabilir. 


Seviye 7 - 8 (B2) 
Öğrenci karmaşık yazıların ana fikrini anlamaya başlar. Kendi alanlarındaki teknik tartışmalara katılabilir. Yazılı olarak belirli konularda görüşlerini aktarabilir.Rapor hazırlayabilir,sunum hazırlayabilir,çeviri yapabilir.
 
Aktif Eğitim Merkezi'nde verilmekte olan İspanyolca eğitimleri Avrupa Ortak Dil Kriterleri doğrultusunda aşağıdaki becerileri öğrenciye kazandırmayı hedefler: 

• Dinleme
• Okuma 
• Karşılıklı Konuşma (Dialog)
• Sözlü Anlatım (Monolog) 
• Yazılı Anlatım

Sınıflarımız Max. 8 kişiliktir, hafta içi veya hafta sonu ders seçenekleri mevcuttur.

Sertifika
Katıldığı seviyeyi başarıyla tamamlayan öğrencilerimize Aktif Eğitim Merkezi Dil Sertifikası verilir.

Menu
Kapat