YENİ AÇILACAK GRUPLARIMIZ

Kurs Adı Başlangıç Tarihi Ders Günleri Ders Saatleri
H.İÇİ AKŞAM SORUNUZ Salı-Perş. 19:00 - 22:00
H.SONU ÖĞLEN SORUNUZ Cmt - Pazar 13:00 - 16:00

AutoCAD Kursu

AutoCAD, mimari ve endüstriyel tasarımlar başta olmak üzere hemen her alanda kullanılan dünyanın en yaygın ve en çok bilinen çizim programıdır. Teknik düzeyde çizim gerektiren; mimari, makine, inşaat, mobilya dekorasyon, elektrik ve elektronik tasarımları ile ilgilenen tüm bireylerin bilmesi gereken AutoCAD,  genel amaçlı 2B ve 3B tüm tasarımları kolayca yapabilmenizi sağlar.

Eğitime Kimler Katılabilir:

AutoCAD eğitimine tüm mühendis, mimar, tasarımcı, operatorler, tekniker ve teknisyenler katılabilirler. Makine, inşaat, harita, elektrik, elektronik ve tekstil mühendisleri ile iç mimarlar ve peyzaj mimarları AutoCAD programına hakim olmalıdır. Bununla beraber çizim yardımcısı olarak çalışmak isteyenler de bu eğitime katılabilir. AutoCAD tüm teknik ve tasarım disiplinlerinin ortak paydasında bulunan ve mutlaka öğrenilmesi gereken bir programdır. Eğitime teknik çizim gerektiren tüm meslek grupları da katılabilir.

AutoCAD gruplarına daha önce hiç bilgisayar kullanmamış öğrenciler katılamaz. Bu öğrenciler önce Bilgisayar İşletmenliği eğitimine alınırlar.

AutoCAD Eğitimi Sonunda Çalışma Alanları Nelerdir?

Mimari alanlarda, iç mimarlık ve peyzaj mimarlığında, inşaat mühendisliği şirketlerinde, endüstri ürünleri tasarım şirketlerinde, mobilya dekorasyon sektörlerinde, fuar standı tasarım şirketlerinde, gemi inşaat sektörlerinde, otomotiv sektöründe, şalter tesisleri, elektrik projelerinin akım yolu şemaları çizimi ve buna bağlı projelendirme ve daha bir çok alanda çalışma olanağı sunmaktadır.

AutoCAD kursu sürecinde AutoCAD için etkili öğretim yöntemi olan KOMUTLA çalışma yöntemi uygulanır. Öğrencilerimize eğitim sürecinde çizim araçları, 2 boyutlu ve 3 boyutlu çizim, render ve yazdırma konuları gösterilmektedir. AutoCAD kursu sonunda öğrencilerimiz tüm teknik çizimleri 2 boyutlu ve 3 boyutlu olarak hızlı ve doğru bir şekilde çizebilir düzeye ulaşır.
Eğitim bitiminde AKTİF EĞİTİM MERKEZİ sertifikası verilmektedir.

Eğitimin İçeriği:

I. Hafta
Programın tanıtılması, bilgisayarla çizim yapmanın avantajları, çalışma mantığının aktarılması, uygulamada kullanmak üzere çizim komutlarına giriş.
II. Hafta
Draw (çizim) ve Modify (düzenleme) araç çubuklarındaki tüm komutların anlatılması
III. Hafta
Ölçülendirme (Dimension), Katmanlar (Layers) ve View (görünüş pencereleri) komutları
IV. Hafta
3 boyutlu çizime giriş, 3 boyut ve katı model kavramının aktarılması, çalışma düzlemlerinin anlatılması, UCS (koordinat düzlemleri) komutlarına giriş
V. Hafta
UCS ve Solids (Katı Model) komutları
VI. Hafta
UCS, Solids ve Solids Editing (Katı model düzenleme) komutları
VII. Hafta
Genel tekrar ve Surfaces (Yüzey objeleri)
VIII. Hafta
Genel tekrar, Render komutları ve Yazdırma

Eğitim süresi:

48 saat.
Birebir Özel Ders alabilirsiniz.
Hafta içi veya hafta sonu ders seçenekleri mevcuttur.

Sertifikalar:

Eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler AKTİF EĞİTİM MERKEZİ onaylı sertifika alabilirler.

YENİ AÇILACAK GRUPLARIMIZ

Kurs Adı Başlangıç Tarihi Ders Günleri Ders Saatleri
H.İÇİ AKŞAM SORUNUZ Salı-Perş. 19:00 - 22:00
H.SONU ÖĞLEN SORUNUZ Cmt - Pazar 13:00 - 16:00

Menu
Kapat