Web Tasarımı Kursu

İnternette gördüğünüz siteler için ben daha iyisini tasarlarım diyorsanız Web Tasarımı eğitimlerimize katılın. Bir sitenin A'dan Z'ye tasarım aşamalarını ve sitenin upload edilmesini öğrenin. Eğitim sonunda kendi web sayfanızı hazırlayarak internet ortamına sunabileceğiniz gibi, bilişim sektöründe web tasarımcısı olarak çalışabileceksiniz.

Web Tasarım Kursu için Gerekli Ön Bilgiler Nelerdir?

Web Tasarım eğitimi için temel bilgisayar bilgisine sahip olmak yeterlidir.

Web Tasarım Kursuna Kimler Katılmalıdır?

Kişisel ve kurumsal siteler yapmak isteyenlere yönelik, görsel tasarım teknikleriyle web tekniklerinin etkin bir şekilde kullanılmasını amaçlayan bir eğitimdir. Şirketlerin reklam amaçlı online ilanlarını, banner vb internet reklamlarını, blog, portal gibi sayfa tasarımlarını düzenlemeyi hedefleyen herkesin katılabileceği, kariyerine internet iletişimi konusunda katkı sağlayacağı bir eğitim programıdır. Kursu başarıyla tamamlayanlar, bu eğitimle; web ajanslarında iyi bir kariyer edinebilir ya da kendi işlerinin sahibi olarak iş dünyasına adım atabilir.

Eğitimin İçeriği:

• HTML
• CSS
• Dreamweaver
• Photoshop
• Flash ile Animasyon ve Site Tasarımı
• Server Yönetimi
• FTP Programlarının Kullanımı ve Site Güncelleme
• Bir Sitenin A'dan Z'ye Tasarlanması

HTML
İnternettin temelini oluşturan dildir. Öğrenmesi kolay etiket yapısına sahip bir altyapısı vardır. Eğer bir web tasarımcısı olmak istiyorsanız ya da internet programcısı olmak istiyorsanız mutlaka öğrenmeniz gereken bir dildir.

CSS
CSS stil dosyalarının nasıl kullanılacağı öğretilir. Web sitenizin görsel olarak daha fazla etkili olması için CSS  bilginizin iyi derecede olması gereklidir. Sitelerde tasarımla içeriği birbirinden ayırmak için kullanılır. Yoğun sayfa kullanılan sitelerde en büyük yardımcılardan biridir. Tek bir CSS dosyası üzerinde yapılan değişiklik tüm tasarımı değiştirebilir.

Dreamweaver
Dreamweaver en geniş kamsamlı tasarım editörlerinden biridir. Çok güçlü yapısı ile rakiplerinden ayrılır. Kullanımı başlarda zor gelsede alışılınca standart işlemler kolaylıkla yapılabilir. Üst düzey programlamalar bile mouse tıklaması ile yapılabilecek kadar güçlü bir yapısı vardır.

Photoshop
Güçlü bir resim işleme programıdır. Eğitim süresince buton ve arkaplan oluşturma, ürün temizleme, dekupe etme, filtreler, crop, çözünürlük ayarları, JPG, Gif, hareketli Gif kaydetme, Photoshop ile web arayüzü hazırlama vb. konular öğretilecektir.

Flash ile Animasyon ve Site Tasarımı

Sitenize ekleyebileceğiniz ya da sitenizi komple flash animasyon şeklinde yapabileceğiniz araçlar sunar.

Server Kullanımı ve Yönetimi
Yapılan çalışmaların internet ortamına aktarılması bu aşamada anlatılacaktır. İnternet üzerinde ki yapılan her uygulama yönetim paneli ile gerçekleşir.

FTP Programlarının Kullanımı ve Site Güncelleme
Sitenin upload edilmesi ve güncellenmesi için FTP programlarının ayarları ve kullanımı.

Bir Sitenin A'dan Z'ye Tasarlanması
Site tasarımına nerden başlanır, hangi adımlardan geçilir ve nasıl tamamlanır?

Eğitim süresi:
6 hafta, haftada 2 gün, toplam 36 saat

Sınıflarımız 5-7 kişiliktir, hafta içi veya hafta sonu ders seçenekleri mevcuttur.

Sertifikalar:
Eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler AKTİF EĞİTİM MERKEZİ onaylı sertifika alabilirler.

Menu
Kapat